Porovnání: Pirelli P ZERO vs. Toyo Proxes T1 Sport

RozměryR17 - R22 R16 - R20
Cena
OdstranitOdstranit z porovnáníOdstranit z porovnání

V tomto srovnání se blíže podíváme na Pirelli P ZERO a Toyo Proxes T1 Sport, dvě letní pneumatiky od známých výrobců Pirelli a Toyo. Abychom zjistili silné a slabé stránky každé z pneumatik, shrneme údaje z testů, které jsme získali od společností AutoMotorSport, Autobild, ADAC, Automotorsport, SportAuto a Autoexpress.

Pneumatika Pirelli P ZERO se vyrábí v Itálii a její celkové hodnocení je 88 %. Nebyla nahrazena novějším modelem. V testu časopisu AutoMotorSport se umístila na 4. místě z 11, přičemž její nejlepší vlastností je boční vedení na mokru. V časopise Autobild se umístila rovněž na 4. místě, tentokrát z 53 pneumatik, přičemž vynikala v jízdě na suchu, brzdění na suchu, brzdění na mokru, zatáčení na mokrém okruhu a jízdě na mokru. ADAC zařadil pneumatiku P ZERO na 3. místo ze 16, přičemž vyzdvihl její silné stránky v brzdění na suchu, jízdních vlastnostech na suchu, bezpečnosti, vnějším hluku, zatáčení na mokrém okruhu a ovladatelnosti na mokru. V kategorii Automotorsport se pneumatika umístila na 4. místě z 11 a může se pochlubit dobrými výsledky v jízdě na suchu, změně jízdního pruhu na suchu, reakci na řízení na suchu, jízdě na mokru, jízdě na mokru (objektivní) a bezpečnosti na mokru. V časopisech SportAuto a Autoexpress se pneumatika P ZERO umístila na 5. místě ze 7, resp. 11.

Naproti tomu pneumatika Toyo Proxes T1 Sport je vyrobena v Japonsku a její celkové hodnocení je nižší - 78 %. Rovněž nebyla nahrazena novějším modelem. V testu AutoMotorSport se pneumatika Toyo umístila na 10. místě z 11, přičemž vynikala v odezvě na řízení na suchu. Autobild ji umístil na 19. místo z 53 testovaných pneumatik, přičemž nejlepší vlastností je vnější hluk. V testu ADAC se pneumatika Proxes T1 Sport umístila na 11. místě ze 16. Automotorsport jí udělil 8. místo z 11, přičemž silnou stránkou byl aquaplaning (podélný) a vnější hluk. A konečně časopisy SportAuto a Autoexpress zařadily pneumatiku Toyo na 6. a 11. místo ze 7, resp. 11 pneumatik.

Verdikt: Z porovnání obou pneumatik je zřejmé, že Pirelli P ZERO ve většině testů překonává Toyo Proxes T1 Sport a v různých kategoriích se trvale umisťuje na vyšších příčkách. Mezi její silné stránky patří ovladatelnost na mokru, brzdění na suchu a zatáčení na mokrém okruhu. Naopak hlavními přednostmi pneumatik Proxes T1 Sport jsou vnější hluk a ovládání na suchu.

Závěrem lze říci, že pneumatika Pirelli P ZERO je celkovým vítězem, neboť se v testech trvale umisťuje na vyšších příčkách a dosahuje lepších výsledků. Nicméně Toyo Proxes T1 Sport může být dobrou volbou pro řidiče, kteří hledají pneumatiku s nižší vnější hlučností a slušnými jízdními vlastnostmi.