• 10 obchodů, 68 825 produktů
#6
Letní pneumatiky
2024

Bridgestone Potenza Sport

Nová Potenza Sport se nám velmi líbí, protože je sportovnější a dynamičtější než běžné pneumatiky této kategorie, ale přesto je dokonale použitelná a bezpečná pro každodenní jízdu, což ji činí jedinečnou. Její valivý odpor, kilometrový výkon a celkový komfort jsou také na dobré úrovni, až na mírně vyšší hlučnost.
Jiri Chomat, TestPneumatik.eu
Zjistěte dostupnost Bridgestone Potenza Sport
Šířka
Profil
Velikost ráfku

Klady a zápory

 • wet-handling
  Výjimečné jízdní vlastnosti na mokru
 • wet-braking
  Krátká brzdná dráha na mokré vozovce
 • dry-handling
  Skvělé jízdní vlastnosti na suché vozovce
 • dry-braking
  Krátká brzdná dráha na suché vozovce
 • dry-steering-reaction
  Vynikající odezva řízení na suché vozovce
 • rolling-resistance
  Vysoký valivý odpor/vysoká spotřeba paliva
 • noise-exterior
  Vysoké hladiny hluku při jízdě

Porovnání

Velikosti

Bridgestone Potenza Sport je vyráběna ve 133 velikostech, od 205/45 R17 do 285/40 R22.
Filtrovat:
zobrazit ceny

Podobné pneumatiky

Porovnání: pneumatiky podobné Bridgestone Potenza Sport

časová osa

2021

Bridgestone Potenza Sport byla uvedena na trh

2021

Bridgestone Potenza Sport byla testována 3x (Tyre Reviews,...) a vyhrála test Autobild 265/35 R20.

2022

Bridgestone Potenza Sport byla testována 4x (Autobild,...)

2023

Bridgestone Potenza Sport byla testována 7x (Autobild,...)

2024

Bridgestone Potenza Sport byla testována 3x (Autobild,...) a vyhrála test Autobild 225/55 R17.

Úspěchy

Nejlepší
wet-handling
Ovladatelnost na mokru
Autobild 2024
Autobild 2024
Autozeitung 2023
Automotorsport 2023
Nejlepší
wet-circle-cornering
Zatáčení na mokru
Autobild 2024
Autobild 2024
Autobild 2023
Sportauto 2023
Nejlepší
dry-braking
Brzdění na suchu
Autobild 2024
Autobild 2023
Ace 2023
Autobild 2022
Nejlepší
wet-braking
Brzdění na mokru
Autobild 2024
Autobild 2024
Autozeitung 2023
Autobild 2022
Nejlepší
dry-handling
Ovladatelnost na suchu
Autozeitung 2023
Automotorsport 2023
Autobild 2023
Autoexpress 2022
Nejlepší
aquaplaning-cross
Aquaplaning – příčný
Automotorsport 2023
Sportauto 2022
Nejlepší
aquaplaning-longitudinal
Aquaplaning – podélný
Autobild 2024
Autobild 2023
Nejlepší
noise-interior
Hluk v kabině
Autobild 2021

Bridgestone Potenza Sport v testech pneumatik

Všechny testy pneumatik, ve kterých byla pneumatika Bridgestone Potenza Sport:
Autobild
Autobild Test letních pneumatik 2024 225/55 R17
Příkladné
Umístěna #1 z 10
Pneumatika Bridgestone Potenza Sport se v testu umístila na prvním místě mezi deseti konkurenty a získala konečné hodnocení "příkladná". Tato prémiová pneumatika vynikala výjimečnou ovladatelností na mokrém povrchu, vysokou úrovní přilnavosti na suchu i mokru, přesnou odezvou na řízení, krátkou brzdnou dráhou na mokré vozovce a velmi dobrou bezpečnostní rezervou proti aquaplaningu. Zaujala také svým úsporným valivým odporem a mírnou cenovou hladinou. Drobnou nevýhodou byl její mírně zvýšený valivý hluk. Za zmínku stojí vynikající výkonnost pneumatiky v disciplínách, jako je aquaplaning - podélný, valivý odpor, brzdění na mokré vozovce, zatáčení na mokrém okruhu a ovladatelnost na mokré vozovce, což jasně dokazuje její dominanci v klíčových oblastech bezpečnosti a efektivity jízdy.
Název Na mokruNa suchuValivý odporHluk
Nejlepší hodnoty v testu1-2+2+2+
Bridgestone Potenza Sport1- 22+ 3+
Zobrazit podrobnosti testu
Autobild
Autobild Test letních pneumatik 2024 235/55 R19
Dobré
Umístěna #3 z 11
Pneumatika Bridgestone Potenza Sport se umístila na chvályhodném třetím místě v porovnání se svými konkurenty a získala konečné hodnocení "dobrá". Tato letní pneumatika excelovala v různých disciplínách, zejména při brzdění na suchu, jízdě na štěrku, trakci na blátě, brzdění na mokru, zatáčení na mokrém okruhu a jízdě na mokru, čímž prokázala svou všestrannost na různých površích. Pneumatika Potenza Sport, chválená za svůj prémiový profil, který zajišťuje vynikající jízdní dynamiku, zaujala také přesvědčivými terénními schopnostmi, přesným řízením a krátkou brzdnou dráhou na mokrém i suchém povrchu. Byla však poznamenána zvýšeným valivým odporem, který byl drobnou nevýhodou na pozadí jejího celkového výkonu.
Název
Bridgestone Potenza Sport
Zobrazit podrobnosti testu
Autobild
Autobild Test letních pneumatik 2024 265/35 R19
Dobré
Umístěna #4 z 7
Pneumatika Bridgestone Potenza Sport, která se umístila na čtvrtém místě ze sedmi konkurentů, získala chvályhodné hodnocení "dobrá". Tato pneumatika vynikala svými dynamickými jízdními vlastnostmi a působivou přilnavostí na mokrém povrchu v kombinaci s krátkou brzdnou dráhou a přímou odezvou na řízení, což zajišťovalo dobrou rovnováhu. Již po několika kolech na suché závodní trati však vykazovala značné opotřebení, což ovlivnilo její celkové hodnocení. Přestože prokázal silné stránky v několika oblastech, neexistovaly žádné konkrétní disciplíny, ve kterých by byl hodnocen absolutně nejlépe, ani žádné vlastnosti, ve kterých by skončil poslední. Tento smíšený výkon zdůrazňuje jeho schopnosti v určitých podmínkách a zároveň podtrhuje oblasti, které je třeba potenciálně zlepšit.
Název Na mokruNa suchuValivý odporHluk
Nejlepší hodnoty v testu1-2+1-1-
Bridgestone Potenza Sport2222-
Zobrazit podrobnosti testu
SportAuto
SportAuto Test letních pneumatik 2023 225/40 R18
Velmi dobré
Umístěna #6 z 11
Pneumatika Bridgestone Potenza Sport se v komplexním hodnocení umístila na 6. místě z 11 konkurentů a získala konečné hodnocení "velmi dobrá". Tato výkonná pneumatika vynikala ostrými jízdními vlastnostmi a vysokou boční podporou na mokrém povrchu spolu s bezpečným a poutavým ovládáním při jízdě na suché vozovce. Zejména prokázala vynikající schopnosti v disciplínách, jako je odezva na řízení na suchu, průjezd zatáčkou na mokru a subjektivní i objektivní ovladatelnost na mokru, čímž překonala své soupeře. Pneumatika však čelila kritice za delší brzdnou dráhu při nižších teplotách a poněkud nevýrazné ovládání na mokrém povrchu. Kromě toho byl její brzdný výkon na suchu považován za slabý a měla nejvyšší valivý odpor ze všech testovaných pneumatik, což značí oblasti pro potenciální zlepšení.
Název
Bridgestone Potenza Sport
Zobrazit podrobnosti testu
ACE
ACE Test letních pneumatik 2023 225/45 R18
Vysoce doporučeno
Umístěna #4 z 10
Název Na mokruNa suchuValivý odporHluk
Nejlepší hodnoty v testu7154197
Bridgestone Potenza Sport6753155
Zobrazit podrobnosti testu
Autozeitung
Autozeitung Test letních pneumatik 2023 235/35 R19
Vítěz testu
Umístěna #2 z 9
Pneumatika Bridgestone Potenza Sport, která skončila na 2. místě z 9 konkurentů, se vyznamenala vynikajícím výkonem a získala titul vítěze testu. Předvedla výjimečné schopnosti na mokrých vozovkách s dokonalými jízdními vlastnostmi, které přispěly k rychlejším časům na kolo ve srovnání s nejbližším konkurentem, a to i přes zvýšené opotřebení pneumatik, které bylo způsobeno jejich vysokou přilnavostí. Vynikající výkony prokázal také na suchu, kde působivě dosáhl nejlepších známek v oblasti brzdění, ovladatelnosti a bezpečnosti, přičemž na změny limitů reagoval pohotově a předvídatelně, ale vyžadoval aktivní korekce. Pozoruhodně byla vyzdvižena jeho přilnavost, dynamika a bezpečnost na mokrém povrchu, což ukázalo, jak mnoho je v těchto oblastech možné dosáhnout. Bylo však zdůrazněno, že pneumatika má mezi účastníky nejvyšší valivý odpor, což může vést k vyšší spotřebě paliva. Pneumatika vedla v oblastech ovladatelnosti na suchu, bezpečnosti, brzdění na mokru, ovladatelnosti na mokru a bezpečnosti na mokru, ale bylo také poznamenáno, že je o něco dražší než její podobně bodovaní soupeři.
Název
Bridgestone Potenza Sport
Zobrazit podrobnosti testu
Autobild
Autobild Test letních pneumatik 2023 225/40 R18
Vynikající
Umístěna #2 z 13
Pneumatika Bridgestone Potenza Sport, která se umístila na 2. místě ze 13 konkurentů, zaujala konečným hodnocením "vynikající". Tato nová sportovní pneumatika třídy vysokovýkonných pneumatik předvedla své vynikající jízdní vlastnosti na mokrém i suchém povrchu. V obou podmínkách se také mohla pochlubit dobrým vyvážením, přesným řízením se silnou zpětnou vazbou a krátkou brzdnou dráhou. Mimořádně dobře si vedla zejména v disciplínách, jako je Aquaplaning - podélný, Brzdění na suchu, Ovladatelnost na suchu, Průjezd zatáčkou na mokru a Ovladatelnost na mokru, což podtrhuje její všestrannost v různých scénářích na mokru i suchu. Měla však i své nevýhody, včetně zvýšeného valivého odporu a průměrného komfortu. I přes tyto drobné problémy jeho chvályhodné bezpečnostní rezervy při Aquaplaningu potvrdily jeho spolehlivost a výkonnostní účinnost.
Název Na mokruNa suchu
Nejlepší hodnoty v testu2+1-
Bridgestone Potenza Sport2+ 2+
Zobrazit podrobnosti testu
Gute-Fahrt
Název
Bridgestone Potenza Sport
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: reifenpresse.de
Tyre Reviews
Název
Bridgestone Potenza Sport
Zobrazit podrobnosti testu
Automotorsport
Automotorsport Test letních pneumatik 2023 255/45 R20
Velmi dobré
Umístěna #5 z 10
Pneumatika Bridgestone Potenza Sport, která se umístila na 5. místě z 10 konkurentů, udělala svým výkonem pozoruhodný dojem a získala konečné hodnocení "velmi dobrý". Tato pneumatika byla oceněna pro svou výjimečnou přilnavost v zatáčkách na mokrém i suchém povrchu, spolu s přesnými jízdními vlastnostmi, které podtrhují její sportovní charakter. Nevyhnula se však ani kritice; byla zaznamenána delší brzdná dráha na mokrém povrchu a zjistilo se, že je citlivá na teplotní výkyvy. Kromě toho byl předmětem obav jeho vyšší valivý odpor a vyšší hlučnost při jízdě, stejně jako poněkud drsná jízda. Navzdory těmto nedostatkům pneumatika excelovala v několika klíčových disciplínách, vynikala jako nejlepší v aquaplaningu - cross, jízdě na suchu, změně jízdního pruhu na suchu, odezvě na řízení na suchu, jízdě na mokru, objektivní jízdě na mokru a bočním vedení na mokru, čímž demonstrovala svůj silný výkon v rozmanitých podmínkách.
Název
Bridgestone Potenza Sport
Zobrazit podrobnosti testu
Autobild
Autobild Test letních pneumatik 2022 245/40 R19
Dobré
Umístěna #6 z 10
Pneumatika Bridgestone Potenza Sport, která se umístila na šestém místě mezi deseti soupeři, předvedla solidní výkon a získala konečné hodnocení "dobrý". Pneumatika prokázala působivý sportovní styl s vynikajícími bezpečnostními rezervami v situacích aquaplaningu a dynamickými jízdními vlastnostmi v kombinaci s přímou odezvou na řízení. Zatímco v zatáčení na mokrém okruhu excelovala a v této disciplíně vynikala jako nejlepší, její výkon byl mírně tlumen prodlouženou brzdnou dráhou na mokrém povrchu. Tato kombinace silných a slabých stránek poukázala na zdatnost pneumatiky při zvládání náročných podmínek i na oblasti, které je třeba potenciálně zlepšit.
Název Na mokruNa suchu
Nejlepší hodnoty v testu2+1-
Bridgestone Potenza Sport22+
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: www.autobild.de
Tyre Reviews
Tyre Reviews Test letních pneumatik 2022 255/35 R19
Doporučeno
Zdroj: www.tyrereviews.com
Autobild
Autobild Test letních pneumatik 2022 225/45 R18
Dobré
Umístěna #5 z 11
Pneumatika Bridgestone Potenza Sport se umístila na 5. místě mezi 11 konkurenty a získala konečné hodnocení "dobrá". Tato prémiová letní pneumatika zaujala svými přesvědčivými jízdními vlastnostmi na mokrém povrchu, vyznačujícími se sportovními, dynamickými jízdními vlastnostmi na mokrém povrchu, přímou odezvou na řízení a stabilní ovladatelností na suchu. Vynikala také krátkou brzdnou dráhou na mokré i suché vozovce a současně poskytovala dobrý jízdní komfort. Byla však poznamenána vyšším valivým odporem a zvýšenou hlučností. Ve specifických disciplínách vynikal v brzdění na suchu, brzdění na mokru, zatáčení na mokrém okruhu a ovládání na mokru, což jej označilo za silnou osobnost v klíčových bezpečnostních a výkonnostních aspektech.
Název Na mokruNa suchu
Nejlepší hodnoty v testu2+1-
Bridgestone Potenza Sport1-2
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: reifenpresse.de
Sportauto
Název Celkem bodůNa mokruNa suchuDopad na životní prostředí
Nejlepší hodnoty v testu9,37,27,26,3
Bridgestone Potenza Sport8,29,08,06,3
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: reifenpresse.de
Tyre Reviews
Tyre Reviews Test letních pneumatik 2021 225/40 R18
Vysoce doporučeno
Umístěna #4 z 11
Název
Bridgestone Potenza Sport
Zdroj: www.tyrereviews.com
Autobild
Název Celkem bodůNa mokruNa suchuDopad na životní prostředí
Nejlepší hodnoty v testu9,15,75,76,3
Bridgestone Potenza Sport98,99,66,3
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: www.autobild.de
Autobild
Název Na mokruNa suchu
Nejlepší hodnoty v testu11-
Bridgestone Potenza Sport1 1-
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: www.autobild.de

Rozdělení zkušebních hodnocení

100% (10x)90% (1x)85% (6x)
vynikajícívelmi doporučenopříkladnévítěz testuvelmi dobrédobré +doporučenodobré
1x2x2x1x4x1x2x4x

Hodnocení x Velikost kola

R17R18R19R20
100% (1x)95% (6x)91.3% (8x)100% (2x)

Hodnocení x Šířka

225/xx Rxx235/xx Rxx245/xx Rxx255/xx Rxx265/xx Rxx
95.7% (7x)93.8% (4x)85% (1x)95% (3x)92.5% (2x)

Faq

 1. Kde se vyrábí Bridgestone Potenza Sport?

  Bridgestone Potenza Sport se vyrábí v Polsko/Maďarsko.

 2. Je tato pneumatika vhodná pro SUV?

  Ano, tato pneumatika se vyrábí také v rozměrech pro SUV.

Recenze Napsat recenzi

Další modely Bridgestone