Autozeitung zveřejnil svůj test letních pneumatik pro rok 2024 – bezpečnost zůstává prioritou

Časopis Autozeitung zveřejnil svůj test letních pneumatik 2024, který byl proveden na voze BMW řady 1 s oblíbeným rozměrem 225/45 R17. Na rozdíl od jiných testů dává Autozeitung přednost jízdním vlastnostem před životností a ekologií, což představuje příjemný kontrast k letošním testům.

První místo Continentalu však odpovídá výsledkům ostatních testů, protože pneumatika PremiumContact 7 kombinuje vynikající jízdní vlastnosti, nadprůměrnou životnost a nízkou spotřebu paliva. Priority testů jasně ilustruje výsledek pneumatiky Michelin Primacy 4+– v testu ADAC se umístila na druhém místě, v testu Autobildu zvítězila, ale zde se kvůli odlišným prioritám musela spokojit se sedmým místem. Přestože má Michelin nejdelší kilometrový proběh a nejnižší valivý odpor, což přímo ovlivňuje spotřebu paliva, v tomto testu mají tyto faktory váhu méně než 10 % celkové známky. Paradoxně ocenění “doporučeno pro úsporu paliva” získala pneumatika na posledním devátém místě, Bridgestone Turanza 6, která se Michelinu vyrovnala ve valivém odporu, ale na mokrém povrchu si vedla o něco lépe. Toto ocenění však není v testu zcela oprávněné, protože podle údajů by si ho zasloužila i pneumatika Michelin.

Continental PremiumContact 7, vítěz tohoto testu

Zpět k výsledkům – kromě vítěze získaly hodnocení “velmi doporučeno” ještě dvě další pneumatiky: Pirelli Cinturato P7 C2, která se vyrovnala Continentalu na suchu a byla těsně druhá na mokru, přičemž ve srovnání s konkurencí nabídla velmi sportovní charakter. Druhé hodnocení “velmi doporučeno” získala pneumatika Firestone Roadhawk 2, která se umístila na pátém místě, a to díky své nízké ceně a dobrému výkonu na mokru.

Ještě výše, na třetím místě, se umístila ještě cenově dostupnější pneumatika Hankook Ventus S1 Evo3, která získala hodnocení “doporučeno pro vynikající hodnotu”. Na mokru těsně zaostává za pneumatikou Pirelli a na suchém povrchu si vede velmi dobře, k vyššímu umístění jí chybí pouze lepší valivý odpor.

Za zmínku stojí osmé místo pro nejlevnější pneumatiku testu, Maxxis Premitra HP5, která si vedla průměrně ve všech kategoriích a vzhledem k její ceně a dalším výsledkům testu ji lze doporučit nenáročným řidičům, jak se můžete přesvědčit při porovnání cen na našem webu.

Výsledky testů a ceny naleznete zde ->